RAPORT TOP DISRUPTORS in HEALTHCARE 2023
Miło jest nam poinformować, że Acellmed znalazł się wśród 151 innowacyjnych startupów medycznych z Polski i regionu CEE, przedstawionych w Raporcie „Top Disruptors in Healthcare”. Wyniki Raportu zostały ogłoszone 6 czerwca br. podczas konferencji AI & MEDTECH CEE. Raport ten ma na celu zaprezentowanie innowacyjnych startupów medycznych, ich osiągnięć oraz potrzeb. Chcemy podkreślić, że Acellmed znalazł się wśród…
WYRÓŻNIENIE W RAMACH V MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI „INNOWACJE W OKULISTYCE”
W dniach 12 – 13 maja 2023 roku odbyła się w Katowicach V Międzynarodowa Konferencja „Innowacje w okulistyce”. Podczas Konferencji Acellmed wraz z badaczami ze Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia zaprezentowali plakat pt. „Innowacyjna metoda wytwarzania opatrunku hydrożelowego do autologicznego przeszczepu komórek rąbka rogówki w leczeniu niedoboru komórek rąbka rogówki”. Przedstawiona praca stanowi posumowanie…
ACELLMED ZOSTAŁ ZAUWAŻONY W KONKURSIE #HUAWEISTARTUPCHALLENGE3
Miło nam poinformować, że Acellmed i nasz projekt rogówkowy, realizowany we współpracy ze Śląskim Parkiem Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia oraz badaczami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach został zauważony w konkursie #HuaweiStartupChallenge3, organizowanym przez @Huawei Polska i @Startup Academy. Pomyślnie przeszliśmy dwa pierwsze etapy konkursu i tym samym znaleźliśmy się w gronie 20 najlepszych polskich startupów (wyłonionych ze 168)…
Celem ACELLMED jest:

Preparat leczniczy do rekonstrukcji rogówki przygotowywany z wykorzystaniem technologii biodruku 3D
Innowacyjny lek z zakresu spersonalizowanej, liposomowej terapii ostrej białaczki szpikowej, ostrej białaczki mieloblastycznej, opartego na małych, inhibitorowych RNA
Komórki macierzyste, w tym iPSC i komórki rąbka rogówki
Lek do zastosowania w leczeniu zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2
Badania komercyjne
Jedną z głównych przyczyn wstrzymania badań nad nowymi lekami jest kardiotoksyczność. Przepisy nakazują poddanie nowych, obiecujących cząsteczek terapeutycznych rygorystycznym testom toksyczności za pomocą tradycyjnych metod in vitro oraz referencyjnych modeli zwierzęcych. Testy te nie oddają jednak w pełni reakcji ludzkiego organizmu na działanie leków i nie pozwalają na wykrycie wielu potencjalnie toksycznych dla serca substancji. Bezpośrednie badania leków na kardiomiocytach ludzkich pozwalają ograniczyć wykorzystanie zwierząt laboratoryjnych a zarazem stwarzają unikatowe możliwości testowania i dobierania leków korygujących określone wady komórek serca. Są zatem także podstawą medycyny spersonalizowanej.
Acellmed opracowuje także technologię „serca na chipie”, w której dzięki wykorzystaniu zminiaturyzowanych układów mikroprzepływowych możliwe będzie badanie interakcji pomiędzy różnymi typami komórek serca, a w przyszłości innych narządów.
Wytwarzanie linii komórek iPSC oraz kardiomiocytów

Acellmed wykorzystuje do badań ludzkie komórki krwi obwodowej (leukocyty), które skutecznie reprogramuje do iPSC, a następnie z bardzo wysoką wydajnością różnicuje je do komórek serca – kardiomiocytów. W ten sposób tworzymy banki komórek iPSC od osób zdrowych oraz cierpiących na choroby serca – np. genetycznie uwarunkowane kardiomiopatie pierwotne i wtórne.






Nasi odbiorcy
Biznes
- Przemysł biotechnologiczny, farmaceutyczny i kosmetyczny
Nauka
- Naukowcy zainteresowani prowadzeniem badań na iPSC i różnicowanych z nich komórkach
Służba zdrowia
- Jednostki służby zdrowia (szpitale, kliniki, instytuty)
Nasza oferta
Produkty
- Gotowe linie iPSC oraz kardiomiocytów
- Przeprowadzenie pełnej procedury uzyskiwania iPSC i komórek różnicowanych dla badaczy zainteresowanych ich wykorzystaniem
Usługi badawcze
- Kompleksowe badanie toksyczności substancji – potencjalnych leków przeciwnowotworowych
- Badanie skuteczności leków w korekcji wad kardiomiocytów wynikających z zaburzeń ich funkcji spowodowanych mutacjami lub działaniem leków przeciwnowotworowych
Badanie toksyczności zanieczyszczeń środowiskowych
- Oferujemy przedsiębiorcom i jednostkom służby zdrowia oraz administracji badania toksyczności, w tym potencjalnej kardiotoksyczności substancji podejrzewanych o zagrożenie środowiskowe
Formularz Kontaktowy
Adres
ACELLMED Sp. z o. o.
ul. M. Curie-Skłodowskiej 10c
41-800 Zabrze
biuro@acellmed.pl
Mobilny punkt wymazowy
Czynne: pon-niedz 8:00-16:00