Badania w Kierunku Koronawirusa SARS-CoV-2

 • Badanie antygenowe anty SARS-CoV-2 w języku angielskim – promocja
 • Badanie SARS-CoV-2 Met. Real Time RT-PCR w języku angielskim – promocja (od 11.10.2021)
 • Badanie ilościowe przeciwciał IgG – SARS-CoV-2 – nowość
 • Badanie SARS-CoV-2 Met. Real Time RT-PCR
Aktualnie metodami zalecanymi w celu potwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 są metody molekularne, wykrywające materiał genetyczny wirusa (real time RT PCR).
 • Testy kasetkowe IgG/IgM – SARS-CoV-2
Metoda: immunochromatografia – szybki test jakościowy Diagnostyka serologiczna pozwala na wykrycie obecności przeciwciał i może mieć znaczenie w szczególności u osób, u których infekcja przebiegała bezobjawowo lub z łagodnymi objawami. Obecność przeciwciał sugeruje styczność pacjenta z wirusem i wytworzenie do niego przeciwciał przez organizm zakażonego. Przeciwciała anty – SARS-CoV-2 IgG/IgM pojawiają się we krwi pacjenta w okresie 7-14 dni od potencjalnego zakażenia. Testy serologiczne powinny być traktowane jako uzupełnienie metod molekularnych.

Celem ACELLMED jest:

Acellmed to młoda, innowacyjna firma biotechnologiczna, która powstała w roku 2019. Jednym ze strategicznych celów firmy jest przeprowadzanie badań przesiewowych nowych leków w kierunku określenia ich skuteczności oraz bezpieczeństwa na ludzkich komórkach serca. W badaniach stosujemy wyróżnioną Nagrodą Nobla technologię indukowanych pluripotencjalnych komórek macierzystych (iPSC), różnicowanych do komórek serca – kardiomiocytów. W ten sposób tworzymy możliwości badania potencjalnych leków bezpośrednio na kardiomiocytach  osób zdrowych jak i pacjentów. Nasza technologia umożliwia wykrycie substancji zdolnych do korekcji wad kardiomiocytów będących przyczyną wielu chorób serca, a także zagrożeń ze strony potencjalnych leków, np. przeciwnowotworowych, które mogą być nadmiernie toksyczne dla komórek serca, a tym samym niebezpieczne dla pacjentów.

Wytwarzanie linii komórek iPSC

Różnicowanie iPSC do komórek nerwowych

Różnicowanie iPSC do kardiomiocytów

Skrinning leków pod kątem kardiotoksyczności

Jedną z głównych przyczyn wstrzymania badań nad nowymi lekami jest kardiotoksyczność. Przepisy nakazują poddanie nowych, obiecujących cząsteczek terapeutycznych rygorystycznym testom toksyczności za pomocą  tradycyjnych metod  in vitro oraz referencyjnych modeli zwierzęcych. Testy te nie oddają jednak w pełni  reakcji ludzkiego organizmu na działanie leków i nie pozwalają na wykrycie wielu potencjalnie toksycznych dla serca substancji. Bezpośrednie badania leków na kardiomiocytach ludzkich pozwalają ograniczyć wykorzystanie zwierząt laboratoryjnych a zarazem stwarzają unikatowe możliwości testowania i dobierania leków korygujących określone wady komórek serca. Są zatem także podstawą medycyny spersonalizowanej.

Acellmed opracowuje także technologię „serca na chipie”, w której dzięki wykorzystaniu zminiaturyzowanych układów mikroprzepływowych możliwe będzie badanie interakcji pomiędzy różnymi typami komórek serca, a w przyszłości innych narządów.

chip-1

Wytwarzanie linii komórek iPSC oraz kardiomiocytów

Acellmed wykorzystuje do badań ludzkie komórki krwi obwodowej (leukocyty), które skutecznie reprogramuje do iPSC, a następnie z bardzo wysoką wydajnością różnicuje je do komórek serca – kardiomiocytów. W ten sposób tworzymy banki komórek iPSC od osób zdrowych oraz cierpiących na choroby serca – np. genetycznie uwarunkowane kardiomiopatie pierwotne i wtórne.

Nasi odbiorcy

Biznes

 • Przemysł biotechnologiczny, farmaceutyczny i kosmetyczny

Nauka

 • Naukowcy zainteresowani prowadzeniem badań na iPSC i różnicowanych z nich komórkach

Służba zdrowia

 • Jednostki służby zdrowia (szpitale, kliniki, instytuty)

Nasza oferta

Produkty

 • Gotowe linie iPSC oraz kardiomiocytów
 • Przeprowadzenie pełnej procedury uzyskiwania iPSC i komórek różnicowanych dla badaczy zainteresowanych ich wykorzystaniem

Usługi badawcze

Badanie bezpieczeństwa i skuteczności potencjalnych leków

 • Kompleksowe badanie toksyczności substancji – potencjalnych leków przeciwnowotworowych
 • Badanie skuteczności leków w korekcji wad kardiomiocytów wynikających z zaburzeń ich funkcji spowodowanych mutacjami lub działaniem leków przeciwnowotworowych

Badanie toksyczności zanieczyszczeń środowiskowych

 • Oferujemy przedsiębiorcom i jednostkom służby zdrowia oraz administracji badania toksyczności, w tym potencjalnej kardiotoksyczności substancji podejrzewanych o zagrożenie środowiskowe

Nasza oferta umożliwi naukowcom i firmom prowadzącym badania nad nowymi lekami wybranie bezpieczniejszych substancji, ograniczenie kosztów niezbędnych badań przedklinicznych, zwiększy szanse na szybsze wprowadzenie nowych leków.

Formularz Kontaktowy

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Acellmed Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze w celu kontaktu w związku z przesłanym za pośrednictwem formularza kontaktowego zgłoszeniem. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

  Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Acellmed Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (41-800), ul. Marii Curie - Skłodowskiej 10c, dalej jako "Acellmed". Dane kontaktowe inspektora ochrony danych to: iod@acellmed.pl.


  Polityka prywatności - więcej

  Adres

  ACELLMED Sp. z o. o.
  ul. M. Curie-Skłodowskiej 10c
  41-800 Zabrze
  biuro@acellmed.pl
  Mobilny punkt wymazowy
  Czynne: pon-niedz 8:00-16:00