W dn. 29.02.-02.03.2024 r. w Katowicach, odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych w Europie, poświęcone innowacyjnym metodom diagnostyki i leczenia schorzeń rogówki – CORNEA 2024.

W sesji inauguracyjnej, 29.02.2024 Pan Prof. Dariusz Dobrowolski wygłosił wykład „Metoda biodruku jako potencjalnie nowe podejście do rusztowania fibrynowego w celu regeneracji rogówki”.

Wystąpienie to stanowi podsumowanie wyników naszego projektu „Opatrunek biodegradowalny do rekonstrukcji rogówki z komórkami rąbka rogówki, przygotowywany w ramach przeszczepu autologicznego z wykorzystaniem bio-druku i druku 3D”, realizowanego wspólnie przez Acellmed – innowacje bio-tech dla poprawy zdrowia i jakości życia jako lidera, Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia we współpracy z badaczami i klinicystami z Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Bardzo dobre wyniki uzyskane w badaniach przedklinicznych w modelu dużych zwierząt mocno motywują nas do dalszego rozwoju naszego opatrunku i rozpoczęcia przygotowań do dalszych faz badawczych.